Na 32. Zagipingu – Otvorenom međunarodnom prvenstvu u stonom tenisu

Oros 8., Puhača i Veđelek 32.

U subotu, 22. aprila, u Zagrebu, na Otvorenom međunarodnom prvenstvu u stonom tenisu za mlađe kategorije učestvovalo je preko 750 učesnika. Zagiping je okupio takmičare  iz 15 zemalja. Među njima, našla su se i trojica takmičara iz Temerina: Andraš Oros u kategoriji mlađih kadeta, Mladen Puhača u kategoriji kadeta i Dora Veđelek u kategoriji kadetkinja. Najuspešniji od temerinskih takmičara bio je Oros, kao član ekipe mlađih kadeta Srbije, domogao se pobedničkom postolja osvojivši bronzanu medalju. Ekipu su činili Andraš Oros (Temerin), Petar Vidić (Negotin) i Jovan Marković (Vojvodina – Novi Sad). U pojedinačnom delu takmičenja Andraš se plasirao među najboljih osam takmičara. Od njega je bio bolji takmičar iz Rumunije koji je na kraju osvojio turnir. Mladen Puhača u ekipnom delu nastupio je sa Strahinjom Fabrijem iz Čelareva. Nažalost, nisu se plasirali u zavšnicu pošto je u odlučujućem meču reprezentacija Katalunjije bila bolja rezultatom 3-2. U pojedinačnom delu takmičenja Mladen se plasirao među 32. Пухача Младен у екипном делу наступа о са Играчом из Челарева Фабри Страхињом.Нажалост нису се пласирали у завршницу пошто у одлучујућем мечу репрезентација Каталуњије је била боља са резултатом 3-2. У појединачном делу такмичења Младен се пласирао међу 32. Dora Veđelek i Kiara Kovač iz Malog Iđoša u ekipnom delu nisu bile uspešne. Dora se pojedinačno plasirala u najboljih 32. Foto: Andraš Oros