Na 32. Zagipingu – Otvorenom međunarodnom prvenstvu u stonom tenisu

Oros 8., Puhača i Veđelek 32.

U subotu, 22. aprila, u Zagrebu, na Otvorenom međunarodnom prvenstvu u stonom tenisu za mlađe kategorije učestvovalo je preko 750 učesnika. Zagiping je okupio takmičare  iz 15 zemalja. Među njima, našla su se i trojica takmičara iz Temerina: Andraš Oros u kategoriji mlađih kadeta, Mladen Puhača u kategoriji kadeta i Dora Veđelek u kategoriji kadetkinja.Najuspešniji od temerinskih takmičara bio je Oros, kao član ekipe mlađih kadeta Srbije, domogao se pobedničkom postolja osvojivši bronzanu medalju. Ekipu su činili Andraš Oros (Temerin), Petar Vidić (Negotin) i Jovan Marković (Vojvodina – Novi Sad).U pojedinačnom delu takmičenja Andraš se plasirao među najboljih osam takmičara. Od njega je bio bolji takmičar iz Rumunije koji je na kraju osvojio turnir.Mladen Puhača u ekipnom delu nastupio je sa Strahinjom Fabrijem iz Čelareva. Nažalost, nisu se plasirali u zavšnicu pošto je u odlučujućem meču reprezentacija Katalunjije bila bolja rezultatom 3-2.U pojedinačnom delu takmičenja Mladen se plasirao među 32.Puhača Mladen u ekipnom delu nastupa o sa Igračom iz Čelareva Fabri Strahinjom.Nažalost nisu se plasirali u završnicu pošto u odlučujućem meču reprezentacija Katalunjije je bila bolja sa rezultatom 3-2. U pojedinačnom delu takmičenja Mladen se plasirao među 32.Dora Veđelek i Kiara Kovač iz Malog Iđoša u ekipnom delu nisu bile uspešne. Dora se pojedinačno plasirala u najboljih 32.Foto: Andraš Oros