Pet prijatelja najbolji na turniru u Temerinu

Trijumf FK TSK na turniru kompanije LAV u Beogradu. Milion dinara Temerincima-

Prvenstvenu pauzu mnogi aktivni fudbaleri  iskoristili su za nastupe  na  turnirima u malom fudbalu.  Ekipa  Pet prijatelja iz Temerina  je   2015. godine  osvojila prvo mesto i pola miliona dinara na Dnevnikovom turniru u Novom Sadu. Početkom 2016. nadmoćno se prošetala turnirom u Bečeju. U finalu je savladala tim Lampone Meridian, i svoj konto  uvećala  za 400 hiljada dinara. Najbolji igrač turnira bio je  Dragan Tomić, najbolji golman Nemanja Jorgić. Na startu ove godine ekipa Pet prijatelja je ponovo važila  za favorita na Dnevnikovom turniru u Novom Sadu.  Posle  dva nastupa Dragan Tomić, reprezentativac Srbije u futsalu se preselio u Bejrut  gde ima profesionalni ugovor u Futsal ligi Libana.  I pored toga, „prijatelji“ su se plasirali u finale, a za protivnika su imali „ljute rivale“ iz ekipe  Lampone Meridian. Susret je završen bez pobednika, 1:1. Nakon izvođenja sedmeraca  slavili su Novosađani  (5:4), zahvaljujući pre svega odbranama Alekse Antonića, koji je proglašen za najboljeg golmana. Zanimljivo je  da je na ovoj utakmici Nikola Tomić promašio penal  55 sekundi pre kraja regularnog toka, a nakon toga i u izvođenju sedmeraca. Istovremeno sa  novosadskim,  odvijao se i turnir u malom fudbalu u Temerinu. Zasluženo su trijumfovali momci iz ekipe Pet prijatelja: Nemanja Jorgić, Nemanja Miljanović, Nemanja Đorđević, Zoran ZukićLazar LetićJovan Blažić (najbolji strelac Dnevnikovog turnira), Borko PavlovićMihajlo Kozomara i Nikola Tomić. U finalnoj utakmici petlića na Dnevnikovom turniru  FK Mladost Vojvodina iz Bačkog Jarka je savladala Drugare  2:1. Dva gola za pobednika postigao je Vukašin Pejović.  Za petiliće iz Bačkog Jarka igrali su: Nemanja Pajfer, Savo Prodanović, Radovan Anušić, Miloš Jović, Vukašin Pejović, Ratko Anušić, Milan Tekić, Sofija Vještica, Nikola Kićanović, Filip Boboš i  Viktor Erić. Uspehu naših fudbalera svakako treba dodati trijumf FK TSK na turniru kompanije LAV u Beogradu. Učestvovalo je 16 klubova koji su prikupili najveći broj čepova  LAV piva. Glavna nagrada za pobednika turnira, od čak milion dinara, zasluženo je pripala FK TSK iz Temerina koji  je u finalu pobedio  ekipu Sremac – Berkasovo 3:2.  Sve ekipe  dobiće  komplete sportske opreme  Kompanije Lav. Najzaslužniji i najvredniji u sakupljanju  čepova bio je  Temerinac Joška Baćani, najverniji navijač  TSK-a, koji je  od Uprave kluba  dobio  zimsku  jaknu. -Mile Milojević