Том прилком директор Агенције за безбедност саобраћаја Душко Пешић истакао је да је од изума аутомобила сигурносни појас средство које је спасило највише живота и да 75 одсто страдалих у саобраћајним незгодама приликом испадања из возила нису били везани.Од 8 до 14.марта, припадници Министарства унутрашњих послова спровешће још једну акцију у сарадњи са агенцијом ROADPOL, где ће циљ бити откривање прекршаја некоришћења сигурносног појаса, вожње деце на непрописан начин и коришћења мобилног телефона током вожње.
Вежи појас, не прекидај живот

Двонедељна кампања о одговорном понашању у саобраћају и обавезном коришћењу сигурносног појаса која носи назив “Вежи појас, не прекидај живот” покренута је 1. марта у организацији Министарства унутрашњих послова и Агенције за безбедност саобраћаја.
За некоришћење појаса и непрописну употребу мобилног телефона по Закону о саобраћајним прекршајима казна је 10.000 динара, док је за непрописан превоз деце казна 5.000 динара.
У случају превоза детета млађег од 12 година у крилу другог путника на сувозачевом месту предвиђена је казна од 20 до 40 хиљада динара, док се у случају да се дете млађе од 12 година вози у крилу возача та казна би се могла кретати у распону од 100 до 120 хиљада динара.
"Вежи појас, не прекидај живот"